Ponožkový október – podrobné informácie

sep 18, 2023

🙂❤️🧦🧦 PONOŽKOVÝ OKTÓBER 🧦🧦❤️🙂
“To chce klid a nohy v teple.” Švejk 🍺
Škôlky, školy, stredné školy, vysoké školy, knižnice, hasiči, policajti, politici, jednotlivci, firmy, obce, mestá, Vás všetkých pozývame zapojiť sa do našej 🧦ponožkovej🧦 kampane.
❓❓❓ VIETE, ČO PONOŽKOVÝ OKTÓBER JE? ❓❓❓
Je to akcia, ktorú sme prebrali z anglicky hovoriacej krajiny, kde sa nazýva SOCKTOBER (sock – ponožka, october – október).
Zmyslom tejto aktivity je pred zimným obdobím vyzbierať 🧦 ponožky🧦 pre ľudí v núdzi, hlavne pre tých, ktorí žijú na ulici.
Zistilo sa, že najžiadanejšou časťou oblečenia v charitách a organizáciách starajúcich sa o takých ľudí sú 🧦 ponožky🧦 .
🧦 Ponožky🧦 pritom chránia pred chladom, infekciami, uľahčujú takýmto ľuďom chôdzu za pomocou.
Nie nadarmo aj 🍺Švejk🍺 hovorieval „To chce klid a nohy v teple.“
ℹ️ℹ️ℹ️ AKO NA TO ℹ️ℹ️ℹ️
1️⃣ NÁJDITE SI ORGANIZÁCIU, jednotlivcov, skupiny, kohokoľvek v núdzi, komu svoju zbierku venujete. Aby vám nakoniec kopa ponožiek neostala visieť na krku
2️⃣ VYTVORTE ZBERNÉ MIESTO v priestore, kde má prístup čo najviac ľudí. Môže to byť škatuľa, kôš, vrece, hocičo čo priláka najviac zvedavcov.
❗️❗️❗️ PROSÍME VÁS, PONOŽKY IBA NOVÉ, NEPOUŽITÉ ❗️❗️❗️
3️⃣ OZNAČTE ZBERNÉ MIESTO PLAGÁTOM s vysvetlením. Zašleme vám ho v správe, alebo môžete nechať pracovať svoju fantáziu a vytvoriť si vlastný, krásny, farebný, aby vaše zberné miesto prilákala čo najviac ľudí.
V prípade vlastnej tvorby Vás prosíme, aby ste nás na plagáte označili. Logo vám v elektronickej forme pošleme.
Väčšina organizácií už dnes zdieľa podobné akcie na sociálnych sieťach. Prosíme Vás, POUŽITE AJ NAŠE HASHTAGY
4️⃣ ODFOŤTE ZBERNÉ MIESTO a fotku nám pošlite aj s tým, kde bude zberné miesto. My fotky zverejníme a Vaše zberné miesto „pripichneme“ na našu PONOŽKOVÚ MAPU.
🙂🙂🙂 KTO NIE JE NA MAPE, AKOBY ANI NEZBIERAL 🙂🙂🙂
A potom nám môžete posielať aj ďalšie fotky o tom, ako ľudia vkladajú ponožky do škatule, koľko ponožiek je v škatuli, aj nejakého toho dobrého darcu, ktorý by súhlasil so zverejnením atď.
❗️❗️❗️ PROSÍME VÁS, PONOŽKY IBA NOVÉ, NEPOUŽITÉ ❗️❗️❗️
5️⃣ Po skončení kampane nám POŠLITE POČET VYZBIERANÝCH PÁROV a pár fotiek pri odovzdávaní ponožiek
Ponožky môžete darovať priamo ľuďom na ulici. Ak ale nechcete s ponožkami behať po uliciach, nájdite si najbližšie sídlo organizácie, ktorá sa o takýchto ľudí stará, napr. charity – tých je na Slovensku niekoľko, azylové domy, charitatívne organizácie – stačí do vyhľadávača zadať „materiálna pomoc“, alebo domovy pre seniorov.
Možností je, bohužiaľ, veľa.
Každé väčšie mesto má takú organizáciu. Alebo ich niektorej organizácii pošlite poštou. Nie je nutné, aby ste ponožky posielali k nám, do Prešova.
Prešovčania a ľudia z okolia, sú samozrejme výnimkou 🙂 Tí ich môžu nosiť priamo k nám na Ľubochniansku 7, alebo do nášho Charity Shopu na Florianovu ulicu.
…. LEBO ĽUDIA, KTORÍ ICH POTREBUJÚ, SÚ NA CELOM SLOVENSKU.
ℹ️ℹ️ℹ️ AKCIA TRVÁ OD 1. OKTÓBRA DO 31. OKTÓBRA ℹ️ℹ️ℹ️
🙂❤️…ale dobré skutky môžete konať neobmedzene celý rok ❤️🙂
PONOŽKÁM ZDAR A PONOŽKOVÉMU OKTÓBRU ZVLÁŠŤ