Podaj ďalej polievku

podaj ďalej polievku

Niekto už počul o „Káve navyše“. My sme spustili niečo lepšie.

Polievka navyše.

Je príjemné prísť, posedieť si dať si teplé, chutné jedlo v tejto útulnej reštaurácia, však?

Ešte príjemnejšie je posedieť si a dať si teplé jedlo s priateľmi. Stačí teplá polievka a svet sa zdá lepším miestom.

Ľudia v núdzi túto možnosť nemajú. Je to z finančných, ale hlavne zo sociálnych dôvodov. Ľudí bez domova pri vedľajšom stole by mnohí asi nestrpeli. No napriek tomu by hádam chceli pomôcť.

A tak vám ponúkame možnosť priplatiť si k vašej polievke a obedu, ešte jednu polievku navyše v reštauráciách, ktoré s nami spolupracujú a sú označené plagátom „Podaj ďalej polievku“. Tú jednu polievku navyše v reštaurácii zabalia do jednorazového obalu a naši dobrovoľníci ju odnesú tým, ktorí to potrebujú.

Polievku, ktorá zahreje a nasýti človeka v núdzi.
Už sme „podali ďalej“ litre polievky, desiatky kusov pečiva a dokonca aj teplých jedál. COVID19 nás trochu pribrzdila, ale znova sme sa rozbehli a ľudia opäť dostávajú teplé jedlo.

Podnikov je dosť a tak sa, okrem pomoci sociálne slabším, zníži plytvanie jedlom, pomôže sa reštauráciám a ich zamestnancom, ale hlavne sa niekomu pomôže. Preto sme tu.

Teraz má obed oveľa lepšiu chuť, však?

Tak dobrú chuť

P.S.: Reštaurácie a zariadenia verejného stravovania nemôžu darovať potraviny vôbec. Nedovoľujú to hygienické predpisy. Jedlo z reštaurácií aj cateringov sa musí skonzumovať do jednej až troch hodín od uvarenia, potom sa musí vyhodiť. Polievky, pečivo a prípadne aj druhé jedlo dostávame a podávame ďalej individuálne balené v potravinárskych jednorázových obaloch.