Nikdy nezabudneme

dec 6, 2023

🖤 Nikdy nezabudneme 🖤
Buďme k sebe láskaví 🙏
🙏 Podaj ďalej sa snaží už 6 rokov pomáhať, spájať ľudí k pomoci, tvoriť efektívne podujatia a zbierky, či malé kultúrne charity aktivity.
.
🖤 A 6.december 2019 bol pre nás jedným z najťažších, najsmutnejších, emotívne veľmi silných stretnutí s ľuďmi z vybuchnutej bytovky.
🙏 Nevieme sa doďakovať ľuďom, firmám, obchodníkom, jednotlivcom atď za tú úžasnú spolupatričnosť, akú ste všetci predviedli.
🖤 Naša pomoc nebola spojená len so 6 tym decembrom , ale pokračovala takmer do leta ,aby všetci pozostalí dokázali aj s našou a Vašou pomocou vstať a urobiť krok do novej etapy života
..
🙏 Dodnes si pamätám (Viki), že som pred pôrodnou sálou na chodbe ešte vybavovala veľkú pomoc z Maďarska aj pre okolité bytovky (podlahy koberce tapety…) a vďakabohu podarilo sa jedno aj druhé 😉
🙏 Nikdy nezabudneme na darcov, ktorí k nám merali cestu z Pezinka, Bratislavy, Žiliny, Košíc atď, len preto, aby zmiernili svojimi darmi bolesť ľudí, ktorých sa tragédia dotkla.
🙏 Nikdy nezabudneme na stretnutia na našom zbernom mieste, kde sme ľudí vítali, nechali ich poplakať si, vyrozprávať sa, kde sme sa snažili naozaj čo najcitlivejším spôsobom pomôcť materiálne aj duševne. Viete si predstaviť tú bolesť, strach, poníženie, že práve oni, ktorí celý život pracovali, budovali svoje domovy, prišli o všetko materiálne a teraz sa musia hrabať vo veciach od darcov, aby mali vôbec čo na seba? Ponižujúce a smutné zároveň, nie každý to dokáže a ľuďom, ktorí takúto pomoc nikdy nepotrebovali to nebolo ani príjemné. Ale zvládli sme to 😉 Pri darovaní sme boli na zbernom mieste iba dvaja a stretnutie s obyvateľmi sme si dohodli na určitú hodinu. Mali sme súkromie, čas na rozhovor, objatia, slzy, ale aj smiech.
.
🙏 Takmer 6 mesiacov materiálnej pomoci, nových vecí od notebookov, telefónov po žehliace dosky, TV, či príbory a taniere, drogérie a potravín.
🖤 Nesmierne namáhavé, veľmi psychicky náročné , ale aj dojímavé a láskavé bolo obdobie darovania..
Z úcty k obetiam tragédie a spolupatričnosti s pozostalými ďakujeme všetkým, ktorí prijali našu výzvu a vzdali sa v r. 2019 burácajúceho ohňostroja ,aby si tak uctili obete tragédie, aj keď vieme,že sa to mnohým nepáčil o:(
 Vďaka mesto Prešov, že peniaze, ktoré mali ísť na kúpu delobuchov boli použité na pomoc ľuďom z bytovky.
ĎAKUJEME a vážime si dôveru všetkých záchranárov, policajtov, vojakov či hasičov, taxikárov, pizzérií, reštaurácií, a všetkých, ktorí nám pomáhali pomáhať 😉
Memento pre nás všetkých:
Každý deň prežívajme tak, ako by bol posledným dňom nášho života.
Buďme k sebe milí a láskaví, nikdy nevieme, kedy budeme potrebovať malú pomoc my. Lebo len láskavosť voči iným nám ukazuje správny smer cesty života.
Prosíme Vás o tichú spomienku, modlitbu či myšlienku všetkým, ktorých táto tragédia zasiahla vzatím toho najcennejšieho …..
Buďme k sebe láskaví
Podajko….❤