Podporujeme utečencov pri tvorbe vlastných záhonov!

apr 19, 2024

V našom projekte pomoci utečencom sme sa venovali podpore pri zakladaní vlastných záhradných záhonov. Je pre nás dôležité, aby títo ľudia mali možnosť byť sebestační a nezávislí.
Vďaka štedrosti a podpore Nadácia mesta Prešov a UNICEF UNICEF Slovensko, sme mohli poskytnúť dôležité zdroje a možnosti pre tých, ktorí ich najviac potrebujú.
S vašou podporou sme schopní dosahovať skvelé výsledky a stavať lepšiu budúcnosť pre všetkých.
Pokračujeme spoločne v našej misii pomáhať a motivovať ľudí k samostatnosti a nádeji. Spoločne sme silnejší!
A prečo vlastný záhon?
Vedenie vlastného záhradného záhonu je dôležité pre utečencov, pretože poskytuje nielen zdroj čerstvej a zdravej stravy, ale aj podporuje ich nezávislosť, sebavedomie a ekonomickú nezávislosť. Táto aktivita môže posilniť spoločenstvo medzi utečencami a miestnou komunitou a zároveň prispieť k udržateľnosti a ochrane životného prostredia.
A práve ochrana životného prostredia by sa mala stať prioritou pre všetkých, keďže má vplyv na naše životy a našu budúcnosť. Podpora odídencov pri samostatnom záhradníctve môže mať pozitívny vplyv nielen na ich fyzické zdravie, ale aj na ich duševné a emocionálne blaho.
Dôležitý je aj symbolický význam vlastného záhradného záhonu ako miesta, kde môžu utečenci nájsť pokoj a pocit domova uprostred neistoty a zmeny.
Veríme, že sa nám to z časti podarilo.